Мөһим даталар! ВЛКСМның 100 еллыгы

2018 елның 5 октябре, җомга

2018 елның 29 октябрендә Бөтенсоюз Ленин коммунистлар яшьләр берлеге оешуга 100 ел тула.   Иң массакүләм яшьләр оешмасы буларак, комсомол совет яшьләренең күп кенә буыннарын аякка бастыруда, аны аңлы хезмәт эшчәнлегенә һәм җәмәгать тормышына җәлеп итүдә, егет һәм кызларда социаль әһәмиятле шәхси сыйфатлар формалаштыруда төп роль уйный.
Татарстан Республикасы территориясе Бөтенсоюз һәм республика Комсомол корылмалары объекты булды, алар барышында КамАЗ, Түбән Кама нефть химиясе, Казаноргсинтез торгызылды. Комсомолның актив катнашында студентлар төзелеш отрядлары, «Кар десантлары» хәрәкәте, җәмәгать тәртибен саклау буенча Комсомол дружиналары, Яшьләрнең иҗади һәм фәнни активлыгының төрле формалары үсеш алды. Комсомол Дәүләт, хуҗалык һәм җәмәгать эшлеклеләренең кадрлар әзерләү буенча мөһим мәктәп булды.
Шуның белән бәйле рәвештә 2018 елның 24 октябрендә Казан шәһәрендә юбилей чаралары узачак: "ил тарихында Комсомол» тантаналы кичәсе. М. Җәлил (16.00 сәгатьтә) һәм ВЛКСМның 100 еллыгы уңаеннан «Буыннар очрашуы» (19.00 сәгатьтә) тантаналы кабул итү.