"Күчемсез милек хәбәрләре"нең чираттагы саны чыкты

2018 елның 17 октябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе чыгара торган «Күчемсез милек хәбәрләре " журналының яңа саны дөнья күрде. Бу чыгарылышны без Росреестрның 10 еллыгына багышладык һәм аны "Cез сорадыгыз – Без җавап бирәбез!» формасында әзерләдек.
Бу санда без күчемсез милеккә хокукларны рәсмиләштерү процессында катнашучы максималь сандагы оешма һәм ведомстволар җәлеп итәргә тырыштык. Шулай итеп, журнал материалларында сез балигъ булмаганнар катнашында килешү ясауга ничек рөхсәт алырга, җир кишәрлеген законлы нигезләрдә ничек арттырырга, ничек арест төшерергә, ничек рәсмиләштерергә күчемсез милек буенча яңа кагыйдәләр һәм башка бик күп нәрсәләр турында белерсез.
Физик затларга салым салу турындагы сорауларга Татарстан Республикасы буенча салым хезмәте җитәкчесе Марат Сафиуллин җавап бирәчәк. "Кадастр хәбәрләре» рубрикасында без кадастр инженерлары эшчәнлегенең нечкәлекләренә багышланган иң актуаль материалларны җыйдык. Шулай ук гражданнардан кергән иң мөһим сорауларга «РКЦ «Земля» АҖ һәм» БТИ «АҖ вәкилләре җавап бирде. Моннан тыш, бу санда сезне «тарихи белешмә» дигән яңа рубрика көтә, анда без сезгә кайбер материалларның темасы буенча тарихи фактлар турында даими сөйләп торачакбыз. Традицион рәвештә журналның соңгы битләрендә сезне Татарстан Росреестрының хәйрия чаралары турында яңалыклар көтә.
Укыгыз һәм белерсез күп яңа!
Журналның электрон версиясе белән Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсенең рәсми сайтында (rosreestr.tatarstan.ru/rus/vectnic.htm) сылтама буенча танышырга мөмкин  шулай ук " ВКонтакте»да.
Матбугат хезмәте