Коррупциягә каршы иҗат «республика конкурсы башланды»

2018 елның 8 ноябре, пәнҗешәмбе

30 яшькә кадәрге мәктәп укучылары, студентлар һәм эшләүче яшьләр вәкилләре арасында коррупциягә каршы тематикага ел саен үткәрелә торган «коррупциягә каршы иҗат» республика иҗади эшләр конкурсы башланды.

Конкурста катнашучылар үз эшләрен 4 юнәлештә тәкъдим итә алалар: видеоролик, инфографика, рәсем һәм иҗади эш. Соңгы юнәлеш коррупциягә тискәре мөнәсәбәтне чагылдыра торган теләсә нинди эшләрне үз эченә ала, мәсәлән, открытка, шигырь, флешмоб, квест һәм тдп.

Җиңүчеләр дипломнар һәм призлар алачак, ә аларның эшләре Министрлыкның коррупциягә каршы чараларның реклама кампанияләрендә кулланылырга мөмкин.

Конкурс материаллары 2018 елның 16 ноябренә кадәр министрлыкның яңа бинасында түбәндәге адрес буенча кабул ителә: Казан шәһәре, Сафьян урамы, 5 йорт, каб.307 яки электрон почта буенча protivcorrupcii@gmail.com. Бер катнашучыдан гаризалар саны чикләнмәгән.

Җиңүчеләрне жюри башкарма һәм закон чыгару хакимияте, иҗтимагый берләшмәләр вәкилләреннән, иҗади эшләр булдыру өлкәсендә экспертлардан билгеләячәк.

Эшләр һәм бәяләү критерийлары белән конкурс положениесендә түбәндәге сылтама буенча танышырга мөмкин http://bit.ly/protivcorrupcii. Оештыручыларга сорауларны электрон почта аша җибәрергә мөмкин protivcorrupcii@gmail.com һәм +79377786108 телефоны буенча.