"Тормыш ритмында" Бөтенроссия конкурсының республика этабы үткәрелә

2018 елның 9 ноябре, җомга

2018 елның 2-9 ноябрендә Яшьләр эшләре буенча федераль агентлык һәм кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча Федераль хезмәт тарафыннан «Тормыш ритмында» (алга таба – Конкурс) Бөтенроссия конкурсының республика этабы үткәрелә. Конкурсның төп максаты-ВИЧ-инфекциянең һәм яшьләр арасында ассоциацияләнгән авыруларның таралуын профилактикалау темасына заманча визуаль материал булдыру һәм тарату юлы белән кешеләрнең һәм якыннарының үз сәламәтлекләре өчен җаваплылык культурасын формалаштыру.
Конкурста 14-30 яшьлек Россия Федерациясе гражданнары катнаша ала. 14-17 яшьлек гражданнар бары тик иҗат коллективлары составында 2дән 4кә кадәр булган, анда катнашучыларның берсе 18 яшьтән өлкәнрәк булырга тиеш. 18 яшьтән 30 яшькә кадәрге гражданнар индивидуаль һәм иҗат коллективлары составында 2дән 4кә кадәр кеше катнаша ала.
Конкурска теркәлү «Россия яшьләре» автоматлаштырылган мәгълүмат системасында уза https://ais.fadm.gov.ru.