Татарстан китап нәшрияты аудиокитаплар чыгара башлый

2018 елның 11 декабре, сишәмбе

Аудиопроект Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән үткәрелә. Проектны гамәлгә ашыру республика җитәкчелеге һәм Республика матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы ярдәме белән мөмкин булды.
Проект өстендә эшләү иң кызу чагы һәм инде хәзер үк  www.tatkniga.ru сайттында  Габдулла Тукайның легендар әкият әсәрләрен бушлай тыңларга мөмкин, ә якын арада М. Җәлил, Дердменд, Ф. Әмирхан, Ә. Еники, Г. Ибраһимов, татар халык әкиятләре һәм башкалар кебек легендар татар авторларының аудиокитаплары дөнья күрәчәк.

Татар авторларының иң танылган әсәрләре шигырь сөйләүчеләрнең «алтын» тавышлары белән яктыртыла, алар арасында театрның танылган артистлары да бар. Г. Камал исемендәге Татар дәүләт академия театрыТинчурин, радио һәм телевидение дикторлары. Мәсәлән, татар халык әкиятләрен Хәлим Җәләлов, Дания Нуруллина һәм Илтозар Мөхәммәтгалиев, Фатих Әмирхан, Фәнис Җиһаншин һәм Зөлфия Шәмсуарова, Гадел Кутуйның «Тапшырылмаган хатлар» әсәрен, фильмда төп рольне башкарган Гүзәл Сибгатуллина укыячак.