Буа районы Күл Черкене авылында мәктәпнең 100 еллыгына һәм балалар бакчасының 50 еллыгына багышланган чара узды

2018 елның 16 декабре, якшәмбе

Кичә, 15 декабрьдә, Күл Черкене төп гомуми белем бирү мәктәбенең 100 еллыгына һәм Күл Черкене балалар бакчасының 50 еллыгына багышланган чара узды.

100 ел эчендә мәктәп 3000гә якын укучы чыгарган; мәктәпне тәмамлап фронтка киткән 302 кешенең 139ы өйләренә кайткан. Мәктәпне тәмамлаучылар арасында күп күренекле шәхесләр бар: Гарифуллин Фаил Әсәдулла улы – химик-технолог, Татарстан Республикасы Фәннәр Академиясе әгъза-корреспонденты; Ракеева Мөстән Таһир кызы-анатом, медицина фәннәре докторы, профессор; Гафиятуллин Рәшид Вазыйх улы – химик-технолог, техник фәннәр докторы; Мөхәммәтҗанов Мөхәрам Тимергали улы – икътисад фәннәре докторы, Россия Сәнәгать экологиясе Академиясе академигы, 12 нче чакырылыш СССР Югары уку йорты депутаты; Насретдинов Мәгъзүм Шәйхилислам улы – Россия Федерациясенең Мактаулы энергетигы, Татарстан Республикасының Атказанган энергетигы; Хөсәенов Җәүдәт Салих улы – авыл хуҗалыгы фәннәре кандидаты, Россия Федерациясенең атказанган авыл хуҗалыгы хезмәткәре һәм башкалар.

Буа муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Ранис Камартдинов һәм «мәгариф идарәсе» МКУ начальнигы Илгиз Ханбиков мәктәп һәм балалар бакчасы коллективларын котладылар һәм мәгариф үсешенә зур өлеш керткәннәре өчен рәхмәт белдерделәр.

Бу юбилей көнендә укытучылар һәм тәрбиячеләр адресына нык сәламәтлек, бәхет, иминлек, укытуда уңышлар һәм алга таба да чәчәк атуда теләкләр яңгырады.