Буада медицина училищесын тәмамлаучылар арасында иң яхшы фельдшерларның исемнәре аталды

2018 елның 17 декабре, дүшәмбе

Буа медицина училищесында "Иң яхшы фельдшер - 2019 елда чыгарылыш  укучысы" республика һөнәри осталык конкурсының I туры узды. Аның чикләрендә, "Дәвалау эше" белгечлеге буенча иң яхшы студентлар үзләренең белемнәрен һәм осталыкларын күрсәттеләр, үзләрен компетентлы белгечләр итеп күрсәттеләр.

"Иң яхшы фельдшер - 2019 чыгарылыш сыйныф укучысы" дигән мактаулы исемгә Энҗе Әхмәтшина, Артем Горин һәм Диана Козлова дәгъва итте. Компьютер тесты рәвешендә белемнәрне теоретик тикшерүдән тыш, булачак белгечләргә ситуацион бурычны да хәл итәргә, гади медицина хезмәтен һәм кичектергесез халәтләрдә манипуляцияне дә үтәргә кирәк иде. Конкурсантларны көч-куәт биреп, үзешчән сәнгать номерлары рухландырды. Конкурс сынаулары барышында жюри җиңүче итеп Диана Козлованы сайлап алды.

Конкурста катнашучыларның барысы да мактау грамоталары һәм сувенирлар белән бүләкләнде. Диана исә Буа муниципаль районы данын Казан шәһәрендә узачак республика конкурсының икенче турында яклаячак. Аңа уңышлар телибез!