"Тере классика"VIII Бөтенроссия яшь сүз осталары конкурсының муниципаль этабы узды.

2019 елның 15 марты, җомга

Кичә, 2019 елның 14 мартында, М. Вахитов исемендәге гимназиядә "Тере классика" VIII Бөтенроссия яшь нәфис сүз осталары конкурсының муниципаль этабы узды. Конкурсның максаты-укучыларның сәнгать әдәбиятын укуга кызыксынуларын арттыру, текстны тирән фикерләү нигезендә сәнгатьле уку күнекмәләрен формалаштыру, рус һәм хәзерге заман әдәбияты әсәрләре белән танышу аша балаларның күзаллауларын киңәйтү. Бәйгедә район мәктәпләренең 37 укучысы, мәктәп турлары җиңүчеләре катнашты. Жюри укучыларның чыгышлары югары дәрәҗәдә булуын билгеләп үтте. Укучылар тыңлаучыларны эмоциональ яктан җәлеп итә алдылар, уйларга, көләргә, борчылырга мәҗбүр иттеләр.
Муниципаль этапның өч җиңүчесе Яшел Үзән шәһәрендә узачак республика турында  катнашачак.