Татарстан Республикасында табигать саклау прокуратурасы каты коммуналь калдыклар белән эш итү өлкәсендә коммуналь хезмәтләр өчен нигезсез түләүне исәпләү фактын билгеләде.

2019 елның 19 марты, сишәмбе

Казан районара табигать саклау прокуратурасы җитештерү һәм куллану калдыклары турындагы законнарның үтәлешен тикшерде.
Республикада күп фатирлы йортларда яшәүчеләр өчен каты коммуналь калдыклар белән эш итү өлешендә коммуналь хезмәтләр күрсәткән өчен тариф бер кешегә аена 71, 95 сумга кадәр киметелде, ягъни чиктән түбән билгеләнде.

Шуның белән бергә, 2019 елның гыйнварында идарәче компания тарафыннан Казан шәһәрендәге бер йортта яшәүчеләргә ТК белән мөрәҗәгать итү буенча коммуналь хезмәтләр өчен түләү билгеләнгән тарифтан 20 % ка артыграк исәпләнгән.
Закон бозу очракларын бетерү максатыннан, оешма җитәкчесе адресына күрсәтмә бирелде.
Прокурор тарафыннан күрелгән чаралар нәтиҗәсендә 252 граждан каты көнкүреш калдыклары белән эш итү буенча коммуналь хезмәт өчен нигезсез исәпләнгән түләүне яңадан исәпләгән, закон бозу бетерелгән.