Буада спортны үстерү мәсьәләләре турында фикер алыштылар

2019 елның 23 марты, шимбә

Кичә, 22 мартта, Буа муниципаль районы Советында спорт мәктәпләре директорлары катнашында Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җаббаров катнашында киңәшмә узды. Киңәшмәдә Буа муниципаль районының Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм идарәсе башлыгы Евгений Илюшин, шәһәрнең спорт учреждениеләре директорлары катнашты. Очрашуда фикер алышына торган мәсьәләләр даирәсенә катнашу һәм Президент грантларын алу мөмкинлеге турында сораулар керде. Шулай ук учреждениеләр үзләренең объектларын халык белән таныштырдылар, 2019 елның 1 кварталы нәтиҗәләре буенча бюджеттан тыш акчаларның килүе турында хисап бирделәр.

- Шәһәр балалар-яшүсмерләр спорт мәктәпләренең Бөтенроссия спорт объектлары реестрына кертелүен исәпкә алып, республика һәм төбәк дәрәҗәсендәге спорт чараларын үткәрүгә аерым игътибар бирергә кирәк, – дип билгеләп үтте Марат Азат улы. - Мөмкин кадәр күбрәк спорт чараларын үткәреп, без район яшьләрен физкультура һәм спортка җәлеп итәбез, сәламәт яшәү рәвешен популярлаштырабыз.

Чара ахырында район башлыгы Идарә башлыгы Е. Илюшинга балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбенең физкультура-спорт оешмаларына күчү мәсьәләсен эшләп бетерергә кушты.

Киләсе утырышны елның икенче кварталы ахырында үткәрү планлаштырыла.