Буа район үзәк хастаханәсендә атна саен булачак әтиләр һәм йөкле хатын-кызларны көтәләр

2019 елның 19 апреле, җомга

Бала сәламәтлеген формалаштыру, кече яшьтәге балаларга дөрес тәрбия бирү күп очракта профилактик эшне оештыруга бәйле. Бу юнәлештә әйдәүче роль Буа районның үзәк хастаханәсе педиатрия бүлегенең сәламәт бала кабинеты эшенә бу юнәлештә әйдәүче роль бирелә.

Сәламәт бала кабинетында эш балалар гигиеник белем алуга һәм тәрбияләүгә, йогышлы һәм йогышлы булмаган авыруларны профилактикалауга, шулай ук ата-аналарны һәм йөкле хатын-кызларны баланың социаль шартларына җайлаштырылган сәламәт тәрбия бирүнең төп кагыйдәләренә өйрәтүгә юнәлдерелгән.

Булачак әтиләр һәм йөкле хатын-кызларны «Буа РҮХ» ДАССО В125 номерлы сәламәт бала кабинетында (балалар консультациясе) һәр дүшәмбе көнне 11.00 дән 12.00 гә кадәр, "Әниләр мәктәбендә" һәр җомга көнне 11.00 дән 12.00 гә кадәр көтәләр.

Консультацияне 8(84374) 3-28-62, 8 (939) 394-39-73 телефон номеры буенча алырга була