2019 елның 24 апреле, чәршәмбе

Буа районында “Россия балалары” оператив-профилактик операциясенең беренче этабы старт алды. Ул 26 апрельгә кадәр дәвам итәчәк.

Профилактик чараның максаты  – яшүсмерләр арасында наркоманлыкны кисәтү һәм аларны җинаять  кылуга җәлеп итү фактларын барлау.

Буалылар, сез шундый очракларның шаһиты булсагыз, безнең шәһәрдә, районда наркопритоннар оештыру турында хәбәрдар икәнсез, кичекмәстән (84374) 3-12-88 телефон номерына шалтыратыгыз.

Сезнең шалтырату күпме яшьләрне, алар арасында бәлки якын кешегезне дә, яман юлдан саклап калачагын аңлап,  әлеге куркыныч афәт таралуга битараф калмагыз.  Аны бергәләп көрәшкәндә генә җиңеп була.