Казан шәһәренең Мирный бистәсендә халык бәйрәме Сабан туе узды

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

Кичә Казан шәһәренең Мирный бистәсендә Сабантуй халык бәйрәме узды, анда республиканың 11 муниципаль районы үзләренең милли ишегалларын тәкъдим итте.

Сабан туе бәйрәмендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, милләтләр эшләре буенча Федераль агентлык җитәкчесе Игорь Баринов һәм Төрекмәнстан Президенты Гурбангулы Бердымухамедов катнашты. Мөхтәрәм кунакларны Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җәббаров каршы алды.

Буалылар Сабантуйны театральләштерелгән тамаша, милли уеннар һәм ярышлар, Буа районы үзешчән сәнгать артистлары концерты белән бизәде.

Буа районы оештырган  чәй, камыр ризыклары һәм киштәдән ботка белән сыйладылар, Буа җитештерүчеләренең продукция күргәзмәсе оештырылды, бәйгеләр һәм уеннар үткәрелде - балалар һәм өлкәннәр капчык белән көрәштеләр, йомырка белән йөгерделәр, канат тарттылар һәм татар милли көрәшендә көч сынаштылар.