Буадан Петровлар «Нечкәбил-2019» конкурсы ярымфиналының иң якты һәм иҗади гаиләләренең берсе булдылар

2019 елның 23 сентябре, дүшәмбе

21 сентябрьдә Тамара һәм Федор Петровлар гаиләсе - Буа районы Чуаш Киштәге авылыннан клуб хезмәткәрләре, узган «Нечкәбил-2019» республика матурлык әниләр һәм гаилә конкурсының ярымфиналында катнашты. Ярымфиналда Татарстан Республикасы муниципаль районнарыннан 30дан артык гаилә катнашты. Буа районы делегациясен "Татарстан Республикасы Буа муниципаль районы мәдәният идарәсе" муниципаль учреждениесе җитәкчесе Ринат Гыймранов һәм ГХАТ бүлеге җитәкчесе Эльвира Шагалиева җитәкләде. Безнең район вәкилләре жюри әгъзалары тарафыннан аеруча билгеләп үтелде һәм берьюлы өч диплом алды. Петровлар үзләренең интернациональ гаилә традицияләренә нигезләнгән программаны тәкъдим иттеләр. Петровлар гаиләсенең фокстрот биюен башкаруы көтелмәгән хәл булды, элеге биюне гайләгә Бөек Ватан сугышы елларында биергә өйрәнгән Федорның әнисе керткән. Ярымфинал нәтиҗәләре октябрь аенда билгеле булачак, әмма Петровларның конкурс ярымфиналында Иң якты һәм иҗади гаиләләрнең берсе булуы ачык күренә.

Исегезгә төшерәбез, ел саен үткәрелә торган «Нечкәбил» конкурсы Татарстан Республикасы Президенты ярдәме белән һәм «Ныклы гаилә»федераль партия проекты кысаларында уза.