Районның Яшь Армия отрядлары «Җиңү Урманы» проектында катнаша

2019 елның 30 сентябре, дүшәмбе

2020 елның 9 маенда илебез Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 75 еллыгын билгеләп үтә. Хәзер үк инде бу күркәм бәйрәмгә, күз яшьләре, халык йөрәгендә истәлек белән, әзерлек эшләре башланды.

​ Россия Федерациясе Президенты Указы нигезендә 2020 ел Хәтер һәм Дан елы дип игълан ителде. Буа муниципаль районында бөек датага әзерлек тулы куәтенә бара, ә мәктәпләрдә һәм балалар бакчаларында инде хәзер үк яшьләрне патриотик рухта тәрбияләүгә юнәлтелгән чаралар үткәрелә. Шундый чараларның берсе «Җиңү урманы» бөтенроссия акциясе булды, анда Буа муниципаль районы укучылары да катнаша.

"Җиңү урманы " - ул Икенче бөтендөнья сугышы вакытында һәлак булган СССР гражданнары истәлегенә агачлар утырту буенча Россия экологик-патриотик проекты.

Буа муниципаль районының Яшь Армия отрядлары куелган бурычка җаваплы карадылар һәм алар утырткан агачлар район халкын яшелекләре  белән куандырыр дигән өмет белдерделәр. «Бөек Ватан сугышы солдатларына иң яхшы һәйкәл булсын, көндәлек хезмәтебез, Ватан өчен бергәләп эшләвебез, ә утыртылган һәр агач-әти, бабабыз, карт бабабыз истәлегенә агач булып торсын. Аларның һәркайсы-киләчәк буыннарга ничек иҗат итүнең авырлага һәм җимерү җиңел икәнен искәртү», - дип билгеләп үтте Буа муниципаль районының Яшь армия хәрәкәте кураторы А.М. Мезитова.