Буа муниципаль районы Башлыгы вазыйфаларын башкаручы Ранис Камартдиновның авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көне белән котлавы

2019 елның 11 октябре, җомга

13 октябрь-Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көне. Бу уңайдан Буа муниципаль районы башлыгы вазифаларын башкаручы Ранис Камартдинов әлеге тармак хезмәткәрләрен тәбрик итә:

"Хөрмәтле авыл хезмәтчәннәре, Буа районы агросәнәгать комплексы хезмәткәрләре! Сезне чын күңелдән һөнәри бәйрәмегез – Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көне белән котлыйм! Бу кырларда һәм фермаларда, авыл хуҗалыгы продукциясен эшкәртү предприятиеләрендә һәм шәхси ярдәмче хуҗалыкларда таңнан таңга кадәр хезмәт куючылар бәйрәме. Ул җирдә яшәүче, хезмәт куючы, терлекчелектә, азык-төлек сәнәгате предприятиеләрендә эшләүчеләрне, күп кыенлыкларга карамастан, терлекчелек, үсемлекчелек белән шөгыльләнүчеләрне берләштерә. Сезне ил туендыручылары дип атыйлар, һәм бу исем сезгә хаклы бирелде.

Агросәнәгать комплексы-республика икътисады нигезләренең берсе. Бүген дә, һәрвакыттагыча, республиканың, районның динамик үсеше, халыкның иминлеге авыл хуҗалыгындагы уңышларга бәйле.

Буа районы игенчелекнең күптәнге традицияләренә ия. Катлаулы икътисадый һәм табигать шартларына карамастан, авыл хезмәтчәннәре быел да төп авыл хуҗалыгы культураларыннан яхшы гына уңыш үстергәннәр. Агымдагы елның 9 аенда районның барлык авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләр тарафыннан җитештерелгән авыл хуҗалыгы продукциясенең тулаем күләме 3 млрд 903 млн.сум тәшкил итте, шул исәптән үсемлекчелек буенча-1 млрд. 822млн. сум, терлекчелек буенча – 2 млрд. 81 млн. сум. Район игенчеләре тарафыннан 170 мең тонна ашлык җитештерелде, уртача уңдырышлылык-33 ц/га, шикәр чөгендеренең тулай җыемы-357 мең тонна булыр дип көтелә, уртача уңыш-гектардан 400 центнер.

Авыл кешеләренең югары профессиональлеге, аларның фидакарьлеге һәм сайлаган эшкә бирелгәнлеге ихтирамга һәм хөрмәткә лаек. Авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре, җитештерү алдынгыларына фидакарь һәм намуслы хезмәтләре өчен баш иябез. Сез үз эшегезгә чын күңелдән бирелгәнсез, көндәлек армый-талмый хезмәтегез, энтузиазм, бурыч хисе һәм туган җиргә бетмәс-төкәнмәс мәхәббәтегез сокландыра. Үз тәҗрибәсен һәм белемнәрен яшь буынга тапшыручы тармак ветераннарына аерым рәхмәт сүзләрен җиткерәбез. Узган буыннарның фидакарь хезмәте нәтиҗәсендә бүгенге нәтиҗәләргә ирештек. Нәкъ менә сезнең ярдәм белән, хөрмәтле ветераннар бүген икътисадның аграр секторы уңай үзгәрешләр кичерә.

Бүген безнең бурыч – тапкан әйберне саклап калу, ә үткәндәге эшнең кадерен белү. Һәм бер-беребезгә ярдәм итеп, вакытны, темпларны югалтмыйча алга барырга.

Бу бәйрәм көнендә барыгызга да нык сәламәтлек, оптимизм, күңел көрлеге, район һәм республика иминлеге өчен нәтиҗәле эшегездә уңышлар телим! Сезгә һәм гаиләләрегезгә иминлек".