"ЗМК " АҖнең Буа филиалы хезмәткәрләрен һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар

2019 елның 17 октябре, пәнҗешәмбе

Бүген мәдәни үсеш үзәгендә «Зеленодольск сөт эшкәртү комбинаты»АҖ филиалы хезмәткәрләре өчен авыл хуҗалыгы һәм эшкәртү сәнәгате хезмәткәрләре көненә багышланган тантаналы чара узды. Бәйрәм чарасы Буа муниципаль районы Башлыгы вазыйфаларын башкаручы Рәнис Камартдинов, персонал буенча департамент директоры Виктор Забегаев, «ЗМК» АҖ генераль директоры Әүфәр Галиев катнашында узды. Комбинатның иң яхшы хезмәткәрләрен бүләкләү тантанасы районыбыз үзешчәннәре чыгышы белән үрелеп барды. Әйтергә кирәк, Буа филиалы бүген каты һәм эретелгән сырлар, атланмай җитештерә. Тәүлегенә 150 тоннага якын сөт эшкәртелә. Ел саен җитештерүне модернизацияләү үткәрелә. Экологик яктан чиста һәм табигый булу – комбинат продукциясенең төп характеристикалары. Ранис Рафис улы да үз чыгышында: «Хөрмәт, хөрмәт һәм абруй еллары, һөнәри камилләшүе, яңалыкка омтылышы белән лаек. Бу сүзләр сезнең предприятиегә тулысынча кулланыла. Базар шартларында сез кулланучыларның ышанычын яулый, ассортиментны арттыра, аның сыйфатын күп санлы медальләр, дипломнар һәм грамоталар белән раслый алдыгыз», алга таба да фикердәшләрнең тату командасы булып, ирешелгәннәрдә беркайчан да тукталып калмаска һәм яңа көч белән уңышларга ирешүләр теләде.