2 декабрь-милек салымнарын түләү срогы!

2019 елның 21 октябре, дүшәмбе

2 декабрьгә кадәр гражданнарга түләргә кирәк:
· физик затлар милкенә салым
· җир салымы
· транспорт салымы

-салым агенты тарафыннан тотып калынган физик затлар кеременә салым.

Салым түләү теркәү органнарыннан (Росреестр, ЮХИДИ, ГИМС һ. б.) килгән белешмәләр буенча формалаштырыла торган салым белдерүләре, шулай ук физик затларның 2-НДФЛ формасы буенча керемнәре турында белешмәләр нигезендә башкарыла.

Салым белдерүләре почта аша, ә «физик затлар өчен шәхси кабинет» ннан файдаланучыларга шәхси кабинетка җибәрелә.

Кирәк булган очракта салым хәбәрнамәсен теләсә кайсы салым органында алырга мөмкин яки «Минем Документлар» КФҮНӘ гариза белән мөрәҗәгать итеп алырга мөмкин

Салым уведомлениеләре җибәрелмәячәк:
· әгәр салымнар ташламалар булу яки салым тотып калынган акчаны куллануга бәйле рәвештә хисапланмаган булса;
- әгәр дә хәбәрнамәдә салым суммасы 100 сумнан кимрәк булса.

Салым хәбәрнамәсендә төгәлсез мәгълүматлар табылганда бу хакта салым органына теләсә нинди уңайлы ысул (шәхсән, почта, Федераль салым хезмәте сайты яки шәхси кабинет) белән хәбәр итәргә кирәк.

Исәпләнгән салымнарны түләргә мөмкин :
· Россия Федераль салым хезмәте сайтында «салымнар һәм пошлиналар түләү» һәм «шәхси кабинет» сервислары аша;
· «дәүләт хезмәтләре»  федераль порталы аша ;
· кредит учреждениеләре аша;
· «Электрон Хөкүмәт» Порталы һәм терминаллары аша.

2019 елның 25 октябрендә барлык салым органнарында гражданнарга милеккә салым салу һәм салым түләү мәсьәләләре буенча мәгълүмат бирү буенча Ачык ишекләр көне узачак.