Бүген Буа районының ресурс үзәгендә авылда бизнес үсеше проблемалары турында фикер алыштылар

2019 елның 23 октябре, чәршәмбе

Бүген үзмәшгульләр һәм бизнес белән шөгыльләнергә теләүчеләр авылда бизнес үсеше проблемалары турында фикер алыштылар. Түгәрәк өстәл эшендә район башлыгы вазифаларын башкаручы Ранис Камартдинов катнашты. Очрашуда шулай ук Буа ветеринария техникумы студентлары да катнашты. Очрашуга икътисад фәннәре кандидаты, доцент, Казан шәһәренең «ТИСБИ» идарә факультеты деканы Эльвира Гатина, психология фәннәре кандидаты, «ТИСБИ» идарә факультеты менеджмент кафедрасы доценты Елена Багрова чакырылган иде. Очрашуда катнашучыларны сәламләп, Ранис Камартдинов: "Безнең өчен бу очрашу бик мөһим, без сезне тыңларга, консультация бирергә һәм сорауларга бергәләп җавап табарга телибез. Буада үзмәшгульләр саны 500 дән артык кеше. Алар төрле эшчәнлек өлкәләрендә күбрәк булырга мөмкин. Безнең бурыч – мәгълүмат бирү, ярдәм итү, ышаныч табарга ярдәм итү һәм үз бизнесын үзе эшләргә теләгән һәркемгә балышу». Чара кысаларында түгәрәк өстәл артында катнашучылар аларга нинди авырлыклар белән очрашырга туры килүен, авылда бизнес үсешенең иң перспектив юнәлешләре турында, үз эшләрен кертү өчен җитәрлек ресурслар җитмәүне ачыкладылар.