Отборочные турниры

2012 елның 12 октябре, җомга

Сайлап алу турнирлары

“Батыр” спорт мђктђбе призларына мини-футбол буенча сайлап алу турнирлары узды.

1996-97 елларда туган ир балалар арасында беренчелекне ќиде команда дђгъвалады. Беренче-икенче урыннарны 2 номерлы лицей, љченчене 1 номерлы мђктђп командалары алды. Алардан ић яхшы уенчылар булып Адел Низаметдинов, Ленар Ќђмдиханов, Евгений Бызов танылдылар.

1998-99 елларда туганнар арасында ун команда ќыелды. Монда лицейлылар беренчелекне 5 номерлы мђктђпкђ бирделђр. Ић яхшы уенчылар – Айдар Яфраков, Павел Жирнов џђм Адел Гыймалетдинов.

2000-2001 елларда туганнар аеруча књп – 12 команда иде. Алар арасында Р. З. Сђгъдиев исемендђге, Кыят, 1 номерлы мђктђплђр призерлар, ђ Данис Хљснетдинов, Илья Герасимов, Евгений Моисеев футбол тубы белђн  оста идарђ итњчелђр булдылар.

Ић ќитез уенчылардан тупланган район ќыелма командалары ноябрь башында Кама Тамагы районында узачак республика турнирыныћ зона этабында кљч сынаячаклар.