"АБВГДЕЙКа" балалар бакчасында "Кечкенә тикшеренүчеләрнең беренче адымнары" дигән Республика экологик конференциясе узды

2019 елның 1 ноябре, җомга

30 октябрь көнне МБМББУ "АБВГДЕЙКа" балалар бакчасында "Кечкенә тикшеренүчеләрнең беренче адымнары" дигән Республика экологик фәнни-гамәли конференциясе булып узды. Конференциядә "Тәҗрибә - тикшеренү эшчәнлеге", "Экология һәм туган якны өйрәнү" юнәлешләре буенча проектлар тәкъдим ителде. 41 эш читтән торып үткәрелгән этапка тәкъдим ителде. Татарстан Республикасы балалар бакчаларының 20 тәрбияләнүчесе ( Байлар Сабасы, Кайбыч, элеккеге, Тәтеш, Чүпрәле, Буа) компетентлы жюри алдында үз эшләрен тәкъдим иттеләр. Балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр һәм педагоглар кунакларны матур тамаша һәм "Идел буе бизәкләре" авторлык коллекциясен күрсәтү белән сәламләделәр.

Конференция нәтиҗәләре буенча Һәр секциядә җиңүчеләр билгеләнде һәм Татарстан Республикасы Экология һәм табигый байлыклар министрлыгының Идел аръягы территориаль идарәсе һәм юл хәрәкәте куркынычсызлыгы фонды истәлекле бүләкләре белән бүләкләнде.