14 ноябрь-Бердәм пенсия грамоталылыгы көне

2019 елның 14 ноябре, пәнҗешәмбе

2019 елның 14 ноябрендә Россия Пенсия фонды Бердәм пенсия грамоталылыгы көне дип игълан итте – бөтен ил буенча, шул исәптән Буа районында да мәктәп укучылары һәм урта махсус уку йортлары студентлары өчен пенсия белән тәэмин итү нигезләре буенча дәресләр узачак.
ТР Буа шәһәрендә (районара) Пенсия фонды идарәсе хезмәткәрләре укучыларга пенсия хокукларының нәрсә икәнлеге, аларның ничек формалашуы һәм нигә бәйле булуы турында сөйләячәк.

Шулай ук укучыларга пенсия фондында эш ничек оештырылуы һәм нинди функцияләр башкарылуы белән танышырга мөмкин булган экскурсия дә оештырылачак.

«Бердәм пенсия грамоталылыгы көне ел ахырына кадәр дәвам итәчәк укучы яшьләр арасында мәгълүмати-аңлату кампаниясенә старт бирәчәк», - дип билгеләп үтте Татарстан Республикасының Буа шәһәрендәге (районара) Пенсия фонды идарәсе җитәкчесе Рафыйк Җәләлов.

Әлеге акция кысаларында, яшьләрнең конституциячел хокукларын яклау, аларның социаль проблемаларын хәл итү (яшьләрнең пенсия сәясәтенә активлыгын стимуллаштыру) максатларында, Россия Федерациясе Пенсия фондының Татарстан Республикасы буенча бүлеге һәм Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы арасында хезмәттәшлек һәм үзара ярдәм итешү турында Килешү имзаланачак.

Исегезгә төшерәбез, менә инде берничә ел «мәктәп укучыларына пенсия турында» белем бирү интернет – ресурсы эшли. Сайт укучыларга Россия Пенсия системасының ничек оештырылуы һәм пенсияне ничек формалаштыра башлау турында мавыктыргыч һәм мавыктыргыч итеп сөйли.

РПФның кайнар линиясе 8-800-600-44-44
ТР буенча РПФ бүлегенең Контакт-үзәге (843)279-27-27