Яңа ел бәйрәмнәре һәм мәктәп каникуллары алдыннан районда янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәү буенча рейдлар узды

2019 елның 27 декабре, җомга

Яңа ел бәйрәмнәре һәм кышкы каникуллар уңаеннан Буаның «Гармония» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгечләре янгын куркынычсызлыгы буенча федераль хезмәтнең ТР буенча идарәсе һәм Буа районы буенча Россия ГТХМ Баш идарәсе белән берлектә Буа муниципаль районы территориясендә уртак рейдларын дәвам итәләр.

Рейд барышында ведомствоара һәм ведомствоара исәптә  торучы гаиләләрнең торак-көнкүреш шартлары тикшерелә. Ата-аналар белән көнкүрештә янгын куркынычсызлыгы чараларын үтәү буенча инструктажлар үткәрелә, янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләре һәм янгын яки башка гадәттән тыш хәл очрагында шалтыратырга тиешле ашыгыч хезмәтләрнең телефон номерлары белән белешмәлек тапшырыла.

Тикшерү уздырганда йорт хуҗалыкларында газ һәм электр җиһазларының техник торышына зур игътибар бирелә, шулай ук гаиләләр яши торган урыннарда автоном янгын белдерүчеләренең эшчәнлеге тикшерелә. Газ приборларыннан куркынычсыз файдалануны тәэмин итү буенча да белешмәлекләр бирелә.

29 йорт хуҗалыгын карау барышында 7 хуҗалыкта электр үткәргеч алыштырылырга тиеш, 2 йортта автоном-янгын белдергечләренең батарейкаларын алмаштырырга, калганнары төзек хәлдә. Рейдның нәтиҗәләре шундый.

Әлеге юнәлеш буенча уртак эш дәвам итәчәк.