Тәмәке тартмый торган никотинсыз продукция буенча Роспотребнадзорның кайнар линиясе турында

2020 елның 24 гыйнвары, җомга

2020 елның 20 гыйнварыннан 3 февраленә кадәр Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек буенча Федераль хезмәт тарафыннан Бөтенроссия кайнар линиясе ачылды һәм Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор идарәсенең Буа, Чүпрәле, Тәтеш, Апас районнарында тәмәке тартмый торган никотинсыз продукция сатыла торган сәүдә объекты турында хәбәр итәргә мөмкин булган кайнар линиясе эшен дәвам итә.

Мөрәҗәгатьләр кабул ителә:

- кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә федераль хезмәтнең Бердәм консультация үзәгендә 8-800 555 49 43 телефоны буенча (шалтырату бушлай);

- Татарстан Республикасы буенча Роспотребнадзор Идарәсенең территориаль бүлегендә (Татарстан) Буа, Чүпрәле, Тәтеш, Апас районнарында (84374) 3-52-89 телефоны буенча .

Сәүдә нокталарыннан читтә никотинсыз продукция сату фактларын билгеләгәндә, Эчке эшләр министрлыгына мөрәҗәгать итәргә кирәк.