май, 2018 ел

Сергей Безруков Буага килеп җитте

Бүген “Халык колыны” конкурсы җиңүчесе Наталья Лаврентьева, вәгъдә иткәнебезчә, журналистлар белән бергә ипподромга героебызга исем кушарга барды. Ул бирегә кызы Милена белән килде.

Әлеге вакыйга 7 июнь көнне кичке сәгать 5тә Ял үзәгендә булачак.

“Россельхознадзор”ның Татарстан Республикасы буенча идарәсе һәм Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария Идарәсе белгечләре республиканың сәүдә нокталарында пробага алган сөт продуктлары арасында фальсификатлар булуы ачыкланган.

Урта мәктәпне 188, тугызынчы сыйныфны 469 укучы тәмамлады.

Мәктәпләрдә Соңгы кыңгырау бәйрәме уңаеннан быелгы чыгарылышларны һәм уку йортлары коллективларын муниципаль район башлыгы Марат Җаббаров котлады.

Һәр елны хатын-кызларга үткәрелеп килә торган район ифтар-мәҗелесе быелда бик матур итеп утте.

Тугыз булачак солдат иртәнге 5тә юлга кузгалдылар. Аларны озатырга район башкарма комитеты җитәкчесе Ранис Камәртдинов та килгән иде. Ул егетләргә хәрби бурычларын үтәп, исән-сау туган якларына әйләнеп кайтуларын теләде,  акчалата бүләкләр тапшырды. Аның сүзләренә хәрби комиссар Радик Төхфәтуллин һәм әти-әниләр кушылды.

Кичә Буада эшмәкәрләр белән очрашу узды. Ул Россия эшмәкәрләре көнененә багышланган иде.