июль, 2018 ел
сишәмбе

2018 елның  3 июль көнендә  18 сәгатьтән ,4 июльнең-  18 сәгатькә кадәр Татарстан Республикасы территториясендә гадәттән тыш хәлләр барлыкка килү турында. Көчле яңгыр,   яшен вакытында җил  15-20 метрга җитәргә мөмкин, боз булуы мөмкин

“Онлайн Саклык банкы”нда Россия Пенсия фонды сервислары ачылды

Получение разрешения на строительство станет невозможным с 1 января 2021 года при отсутствии в Едином государственном реестре недвижимости сведений о границах территориальных зон, в которых расположены земельные участки под строительство и реконструкцию объектов капитального строительства.

3 июльдә, Татарстанда яшенле яңгыр көтелә, дип хәбәр итә республика Гидрометеорология һәм әйләнә-тирә мохитне күзәтү идарәсе.Татарстанда яшенле яңгыр вакытында җилнең тизлеге секундына – 17-22 метрга кадәр җитәчәк, урыны белән боз авырга мөмкин.