июль, 2018 ел

Җир акты югалган очракта. Росрееестр идарәсе аңлата.

Буа район башкарма комитеты “соры“ хезмәт базары буенча “кайнар линия” ача. Сезгә һәм якыннарыгызга хезмәт хакы “конверт”та бирелсә, эш бирүче ике яклы хезмәт килешүе төзүдән баш тартса, бу хакта 8(84374)3-29-93 телефон номерына шалтыратып хәбәр  итегез.

Эшкә алучылар, хезмәт хакын вакытында түләмәүче җитәкчеләр, аны «конвертта» гына бирүчеләр яисә хезмәт хакы дәүләт билгеләгән минималь күләмнән кимрәк булганда, тукайлылар «Халык контроле» мәгълүмати системасының «соры» хезмәт хакы бүлегенә мөрәҗәгать итә һәм үз тәкъдимнәрен язып калдыра ала.

ГИС "Халык контроле" системасы ссылкасы:https://uslugi.tatarstan.ru

Сишәмбе көнне шәһәр балалар бакчаларына йөрүче нәни пассажирлар, җәяүлеләр район ЮХИДИ бүлекчәсендә эшләүче инспектор абыйларын һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар. “Яшел дулкыннар” район акциясе дә әлеге датага багышланды.