ЯҢАЛЫКЛАР

июль 2018 ел.
пәнҗешәмбе

Хочу приобрести в своем новом многоквартирном доме – нежилое помещение, кладовую.  Продавец помимо стоимости самой кладовки просит заплатить сверху еще 22 тыс. рублей за оформление документов. Как узнать, насколько это сумма обоснованная? Примечательно, что за оформление квартиры с тем же продавцом я оплатила только госпошлину в размере 2 тыс. руб.?

Кичә, 11 июль көнне Досуг үзәге "Синең көнең, синең тормышың" исемле профилактир чара уздырды.

В связи с проведением ремонтных и профилактических работ на объектах электросетевого хозяйства ОАО "Сетевая компания" Буинские электрические сети сообщают об отключении электроэнергии с 18 по 20 июля в н.п. Старые Тинчали.  По причине замены опор линий электропередачи и монтажа шлейфа отключение света в указанный период запланировано с 10.00 до 17.00 часов, с подключением в ночное время.

2018 нче елның май аенннан Татарстан Республикасы мәгариф һәм фән министрлыгы боерыгы белән Буа шәһәренең Мулланур Вахитов исемендәге гимназия экологик үзәк итеп билгеләнде.Шул уңайдан гимназия җәйге каникул чорына экологик чаралар планлаштырды. Татарстан Республикасы экология һәм табигый байлыклар министрлыгы белән килештереп Рус географик җәмгыятенең Татарстандагы бүлекчәсе белән 11 июльдә “Бор” күленең экологик халәтен тикшерү һәм чистарту буенча бергәләп үткәрелгән экологик акция чараларның берсе булды.Бу чарада гимназия укучыларыннан тыш шәһәрнең   № 1 аерым фәннәрне тирәнтен өйрәтү мәктәбе укучылары, “Бор” лагеренда җәйге ялын уздыручы балалар да катнашты

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: