УҢГАННАРГА – 100 МЕҢ СУМ

2017 елның 10 августы, пәнҗешәмбе

Механизатор һөнәрен популярлаштыру, алдынгылыкны стимуллаштыру максатында Татарстан Республикасы Президенты тарафыннан 100әр мең сумлык 200 премия булдырылган.

Бу хакта  республика Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының 2017 елның 1 августындагы 172/2-пр номерлы боерыгында язылган. Аңа туры китереп, югары нәтиҗәләргә ирешкән бөртек җыю комбайнында эшләүче 150 һәм  ургычларда эшләүче 50 экипаж бүләкләнәчәк. Арада буалылар да булыр дип өметләнәбез.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсеннән алынган мәгълүматларга караганда, әлегә икенче төркемгә керүче комбайннарны иярләүчеләр арасында лидерлык “Дружба” агрофирмасының 4 номерлы филиалыннан Илмир Әхмәтовта. Ул “Полесье” белән 154 тонна ашлык суктырган. Икенче-өченче урыннарда – “Авангард”тан Илгизәр Сөнгатов һәм Наил Гыймадов. Өченче төркемдәгеләрдән “Мега-370” комбайны белән 301 тонна ашлык суктырган “Дружба”ның 3 номерлы филиалыннан Марат Алимов алда бара. “Авангард”тан Дмитрий Сидоров, “Дружба”ның 2 һәм 3 номерлы филиалларыннан Рафаэль Вәлиев һәм Алексей Николаев аннан азга гына калышалар. Дүртенче төркемгә кергән “Лексион” комбайннарында эшләүчеләрдән “Дружба”ның 3 номерлы филиалыннан Александр Масленцевның күрсәткече 237 тоннага, 4 номерлы филиалдан Наил Дәминовның  174 тоннага тиң (мәгълүматлар 9 августка).