Буа муниципаль районының архив бүлеге Татарстан Республикасының Архив эше буенча Дәүләт комитеты грантына ия булды

2018 елның 20 сентябреннән 19 октябренә кадәр Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты Татарстан Республикасы муниципаль архивларына грант ярдәме алуга конкурс үткәрде.

Аның кысаларында ике номинация буенча 15 грант уйнатылды:

- Россия Федерациясе Архив фонды документлары һәм башка архив документлары сакланышын тәэмин итү проектларына ярдәм итү (7 грант);

- Россия Федерациясе Архив фонды документларын һәм башка архив документларын популярлаштыру һәм куллану проектларына ярдәм итү (8 грант).

Безнең район архивы «Россия Федерациясе Архив фонды документларының һәм башка архив документларының сакланышын тәэмин итү проектларына ярдәм итү " номинациясендә җиңүче булды. Шуңа бәйле рәвештә бүлек планетар Сканерлау форматыннан "А2+" автоном комплексыннан комплект һәм аңа 480 мең сумлык аксессуарлар алачак.

DOCX, 14.2 Кб