Өч буалы "Минем шәҗәрәм " республика конкурсында катнаша

Өч буалы "Минем шәҗәрәм " республика конкурсында катнаша.

Татарстан Республикасы Дәүләт архив хезмәтенең 100 еллыгына багышланган чаралар кысаларында Татарстан Республикасының Архив эше буенча дәүләт комитеты "Минем шәҗәрәм" дигән генеалогик тикшеренүләр республика конкурсын үткәрә.

Бу конкурста катнашу өчен Буа муниципаль районыннан өч катнашучы заявка бирде. Шуларның берсе Нигъмәтуллин Илгиз Фәйзер улы, краевед – тикшеренүче, Горький юлының Буа юлы башлыгы. Ул Горький тимер юлының Буа станциясенә нигез салучы булып тора.  Бөтен гомерен тимер юлга багышлады. Менә инде биш буын бу тармакта эшли. "Урта Азия ЖД һәм Горький ЖД" ның ике юлы юлчылары династиясе 1937 елдан башлана.

Икенче катнашучы – Хайретдинов Ранис, Буа шәһәренең 1нче урта мәктәбенең җиденче сыйныф укучысы. Ул үзенең ата-бабалары турында җентекле мәгълүмат җыйган. Аның генеалогик тарихы 1700 елдан башлана, анда ун буын чагылдырылган.

Өченче катнашучы – Сәгъдиева Энҗе Тәлгать кызы. Аның Шәҗәрәсе 1863 елдан башлана, генеалогик борынгы җиде буындан тора.

Аларга конкурста уңышлар һәм җиңүләр телибез!

DOCX