Буада ветераннар арасында «Балкыш» — «Сияние» республика үзешчән башкаручылар фестиваленең зона этабы узды

2024 елның 28 марты, пәнҗешәмбе

Буада «Балкыш» — «Балкыш» — «Сияние» ветераннары арасында үзешчән башкаручыларның республика фестиваленең зона этабы узды. Фестиваль 1941-1945 еллардагы Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 80 еллыгына багышлана.

Фестивальдә катнашучыларны Буа муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Шакирҗанов сәламләде һәм аларга уңышлар теләде.

«Балкыш» фестивале 2012 елдан бирле үткәрелә һәм актив гомерне озынайту максатында өлкәннәргә ярдәм итү буенча Татарстанда иң зур проект булып тора.

Нәтиҗәләр конкурсның барлык зона этапларын уздырганнан соң ясалачак. Соңгы этап май аенда узачак һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 80 еллыгына багышланачак.

Ветеран-артистлар еллар буе бирешмиләр: җырлаудан һәм биюдән туктамыйлар. Аннары җиңүчеләрне гала-концерт көтә. Без аларга уңышлар телибез.