Салым түләүчеләр игътибарына!

2018 елның 25 сентябре, сишәмбе

3 декабрьгә кадәр гражданнарга түләргә кирәк:
• физик затлар милкенә салым
• җир салымы
• транспорт салымы
• салым агенты тарафыннан сакланмаган физик затлар кеременә салым

Салым түләү регистрация органнарыннан (Росреестр, ЮХИДИ, ГИМС һ.б.) кергән белешмәләр буенча төзелә торган салым белдерүләре, шулай ук физик затларның 2 НДФЛ формасы буенча керемнәре турында белешмәләр нигезендә башкарыла.
Салым белдерүләре почта аша, ә «физик затлар өчен шәхси кабинет» кулланучыларына шәхси кабинетка җибәрелә.
Кирәк булганда салым белдерүен теләсә кайсы салым органында алырга яки «минем Документлар " КФҮНӘ гариза белән мөрәҗәгать итеп алырга була»
Салым уведомлениеләре җибәрелмәгән:
· әгәр салымнар ташламалар булу яки салым тотып калынган акча куллануга бәйле рәвештә түләнмәсә;
· белдерүдә салым суммасы 100 сумнан кимрәк булса

Салым белдерүендә некоррект булмаган мәгълүматлар ачыкланган очракта бу хакта салым органына уңайлы ысул белән (шәхсән, почта, Россия Федераль салым хезмәте сайты яки шәхси кабинет аша) хәбәр итәргә кирәк.
Түләргә исәпләнгән салымнар була :
· Россия Федераль салым хезмәте сайтында «салымнар түлә» һәм «шәхси кабинет» сервислары аша;%
· "Дәүләт хезмәтләре" федераль порталы аша»
· Аша кредит учреждениесе;
* - Портал һәм «электрон хөкүмәт»терминаллары аша.
2018 елның 9 һәм 10 ноябрендә барлык салым органнарында милеккә салым салу һәм салым түләү мәсьәләләре буенча гражданнарга мәгълүмат бирү буенча ачык ишекләр көннәре узачак.