Дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Татарстан республика оешмасы президиумының 15 утырышы

2018 елның 26 сентябре, чәршәмбе

2018 елның 25 сентябрендә Казан шәһәренең Хезмәт Сараенда дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү хезмәткәрләре профсоюзының Татарстан республика оешмасы президиумының 15 утырышы узды.
Президиум " 2015-2020 елларга һөнәр берлеге Уставын һәм профсоюз эшчәнлеге программасын үтәү буенча Татарстан Республикасы Буа, Чүпрәле муниципаль районнары һөнәр берлекләре оешмаларының сайлау органнарының эш тәҗрибәсе" турында мәгълүматын тыңлаганнан соң, рескомның ышанычлы затлары (һөнәр берлекләре вәкилләре) Р. Н. Вәлиева, Баһаутдинов Р. А. чыгыш ясады. Президиум билгеләп үткәнчә, республиканың Буа, Чүпрәле районнарының һөнәр берлекләре органнары һәм социаль партнерлары тарафыннан социаль партнерлыкны үстерү, вәкиллек һәм социаль-хезмәт хокукларын һәм профсоюз әгъзаларының һөнәри мәнфәгатьләрен яклау буенча билгеле бер эш алып барыла. Коллектив-килешү нигезендә җайга салуның өстенлекләрен куллану социаль чыгымнарны киметүгә, хезмәт мөнәсәбәтләрен хокукый җайга салуның демократик һәм социаль юнәлешле механизмын формалаштыруга, социаль-хезмәт мәсьәләләрен һәрьяклап хәл итүдә ярдәм итә.