Буада укытучыларны һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар

2018 елның 4 октябре, пәнҗешәмбе

Укытучылар көне алдыннан Буа муниципаль районында район укытучыларын һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар. Бәйрәм чарасында Буа муниципаль районы башлыгы Марат Җәббаров, Буа муниципаль районы башкарма комитеты җитәкчесе Ранис Камартдинов, аның урынбасарлары Лилия Садретдинова һәм Илгиз Ханбиков катнашты.
"Бүгенге бәйрәм-яраткан укытучыларына һәм остазларына ихлас рәхмәт белдерү өчен менә дигән сәбәп. Аларның язмышыбызга хәйрия йогынтысы еллар дәвам итә, кайвакыт гомер буе дәвам итә. Укытучы һөнәре күңелнең яшьлеген, сүзнең зирәклеген, көндәлек җиңел булмаган хезмәтен һәм белем Җиңүенең көндәлек бәйрәмен искиткеч берләштерә. Укытучы-ул кеше генә түгел, ә рухи һәм әхлакый башлангыч йөртүче дә», – дип башлады үзенең котлавын Буа муниципаль районы башлыгы.
Марат Азат улы районның мәгариф системасында зур уңышларга ирешүен билгеләп үтте, шулай ук педагогларга һәм тәрбиячеләргә рәхмәт белдерде, барысына да ныклы сәламәтлек, бәхет, иминлек һәм иҗади уңышлар теләде.
Озак еллар нәтиҗәле хезмәте, ирешелгән хезмәт уңышлары, мәгариф үсешенә зур өлеш керткәннәре һәм районның иҗтимагый тормышында актив катнашканы өчен иң яхшы педагогларны региональ, ведомство һәм район бүләкләре белән бүләкләделәр.