Буа туган якны өйрәнү музеенда тынычлык байрагын тапшыру тантанасы узды

2018 елның 7 ноябре, чәршәмбе

Кичә, 6 ноябрьдә, Буа туган якны өйрәнү музеенда тынычлык байрагын тапшыру тантанасы узды. Дөнья байрагы амарант төстәге өч әйләнеш боҗрасындагы ак флаг, сәнгать һәм фәнни учреждениеләр һәм тарихи һәйкәлләрне саклау турында халыкара шартнамә тарихында беренче тапкыр Рерих Пактының символы булып тора (1935 ел).

Туган якны өйрәнү музее директоры Люция Әхмәтҗановага халыкара Тынычлык Байрагы комитетының вәкаләтле вәкиле Тамара Сергеевна Макаренко тынычлык байрагын тапшырды. Тантаналы чарада Р. СӘГЪДИЕВ исемендәге мәктәпнең яшь армиячеләре катнашты. Чара кысаларында флагларны Тәтеш һәм Чүпрәле районнары музейлары вәкилләре дә алды. Тамара Сергеевна бу муниципаль районнарның барлык халкына да иминлек һәм тынычлык теләде. Ул сөйләгәнчә, 5 ел дәвамында ул бу флагларны бөтен Россия буйлап тарата. Халыкара комитет вәкиле үзенең күркәм юлын Камчаткадан башлады, Якутиядә һәм башка эре шәһәрләрдә булды. Узган елдан башлап ул Татарстан буйлап сәяхәт итә.