Пенсия фонды инвалидлар өчен дәүләт хезмәтләрен алуның мөмкин ысуллары турында хәбәр итә

2018 елның 14 ноябре, чәршәмбе

Билгеләнгән тәртиптә инвалидлар дип танылган гражданнар Россия Федерациясе Пенсия фонды тарафыннан күрсәтелә торган дәүләт хезмәтләрен алуга хокуклы. Әлеге категория гражданнар Пенсия фондының дәүләт хезмәтеннән файдалана ала:
- өйдә Пенсия фондының күчмә клиентлар хезмәте хезмәткәре ярдәме белән алдан язылу буенча. Мобиль клиентлар хезмәте, барыннан да элек, Пенсия фонды идарәсенә консультацияләр өчен, әйтик, сәламәтлек торышы яки өлкән яшьтәге кешеләр аркасында килергә мөмкинлек булмаган гражданнарга юнәлдерелгән.
- Татарстан Республикасы шәһәр һәм районнарында Пенсия фонды идарәләренең клиент хезмәтләрендә алдан язылу буенча инвалидлар һәм халыкның аз хәрәкәтләнүче төркемнәре өчен махсус җайланмалар һәм җайланмалар белән җиһазландырылган. Татарстан Республикасы шәһәрләрендә һәм районнарында Пенсия фонды идарәләренең адресларын һәм телефоннарын сайтта табарга була www.pfrrt.ru.

- Россия Пенсия фондының рәсми сайтында урнаштырылган иминләштерелгән затның шәхси кабинеты ярдәмендә www.pfrf.ru инвалидлар һәм халыкның аз мобильле төркемнәре ала:
    - җавап алу ысулын сайлап, РПФКА мөрәҗәгать җибәрергә (язма яки электрон рәвештә);

- пенсияне китерү ысулы турында гариза бирергә;

- Россия Пенсия фондының территориаль идарәсенә бармыйча, кайбер документларга заказ бирергә, әйтик, билгеләнгән факт, пенсия билгеләү күләме һәм сроклары турында белешмә.
Әлеге электрон сервистан www.gosuslugi.ru дәүләт хезмәтләре порталында теркәлеп (яки теркәлеп) сайлап алынган теркәү өчен парольны файдаланып, файдаланырга була.

РПФның кайнар линиясе 8 800 302 2 302, ТР буенча Россия Пенсия фонды Бүлегенең Контакт-үзәге (843)279-27-27
Интернет-ресурслар www.pfrf.ru , sprrt.ru,  www.vk.com/pfr_rt,   www.facebook.com/pfrrt,   www.twitter.com/PFR_TATARSTAN,    www.ok.ru/group/58408636907571
ТР буенча РПФ матбугат хезмәте (843)279-25-13, pressa.pfr@gmail.com.