Буа студентларына ышаныч телефоны эшчәнлеге турында сөйләделәр.

2019 елның 6 мае, дүшәмбе

Буа муниципаль районының «Гармония» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге психологлары Халыкара балалар ышаныч телефоны көненә багышланган чара үткәрделәр, анда ЧОУ Буа филиалы «Социаль белем бирү академиясе», шулай ук ДАҺОУ «Буа медицина училищесы» 1-2 курс студентлары катнашты.
Психологлар Князева К.С. һәм Шакирова С.В. студентларга ышаныч телефоны эшчәнлеге турында сөйләделәр, «Балаларга карата катгыйлыксыз Россия " бөтенроссия проекты кысаларында «Ышаныч телефоны» темасына әңгәмә үткәрделәр, «Үз сайлауыңны кыл» видеоролигын күрсәттеләр. Шулай ук үзенең эчке дөньясын һәм үзенең социаль тирәлеген аңлый белү максаты белән чарада катнашучылар белән тренинг үткәрелделәр.

Чара ахырында барысына да «Кансызлыксыз дөнья» дигән темага, балалар өчен ышаныч телефонын күрсәтеп, белешмәлекләр тапшырылды: 8-800-2000-122.