Уку елын – уңышлар белән

2012 елның 24 октябре, чәршәмбе

Уку елын – ућышлар белђн

“Яшьлек” спорт мәктәбендә шөгыльләнүчеләр көнүгөләрен август аенда ук башладылар – алда баскетбол, өстәл теннисы, волейбол буенча республика бәйгеләре көтә иде. Тырышлык җиңүләр дә алып килде.

Инде ай ахырында ук берничђ яшь категориясендђ дњрт команда баскетбол буенча “Кызгылт туп” Бљ-тенроссия турнирында кљч сынады. Ђ 1997-98 елларда туган ир балалар џђм кызлар командалары, Казан шђџђре спортчыларына гына оттырып, икенче урын яуладылар. Аларны бђйгегђ Юрий Пыркин, Илдус Ќђлђлетдинов, Александр Кузьмин ђзерлђделђр.

Сентябрь ахырында Илдус Ќђлђлетдинов ќитђкчелегендђге 1996-97 елларда туган ир балалар командасы да Яр Чаллы шђџђрен-дђ узган ТР беренчелегендђ икенче булды.

Аннан эстафетаны 1998-99 елларда туганнар алды. Юрий Пыркин шђкертлђре тљркем этабында Нурлат џђм Актаныш командаларын ќићеп, оттылар. 1/4 финалныћ Плей-оф стадиясендђ 16:18 исђбе белђн кукмаралыларга оттырдылар џђм 5нче урынга калдылар.

Љстђл теннисчыларыбыз, џђрвакыттагыча, ућышлары белђн сљендерделђр. ТР беренчелегендђ Владимир Атютин шђкертлђре Петр Носов беренче, Ролан Матвеев љченче  урын яуладылар.

Октябрьдђ волейболчылар кљчлђрен сынады. 1997-98 елларда туган балалар арасында Яр Чаллы шђџђрендђ ТР беренчелеге узды. Наталья Зеленова ќитђкчелегендђге кызлар командасы Телђче, Лениногорск, Нурлат, Балтач командаларын ќићде, ярымфиналда Минзђлђгђ оттырды, ђ љченче урын љчен кљрђштђ кабат љстенлек алды. Бу юлы – 2:0 исђбе белђн чирмешђнлелђр љстен-нђн. Петр Уткин, Рафис Садырттинов ђзерлђгђн ир балалар бишенче урын белђн канђгатьлђнделђр. 2000-2001 елгы волейболчы кызлар арасында Республика беренчелеге ноябрь башында “Яшьлек”нећ њзендђ њтђчђк. Анда республиканыћ ић яхшы командалары ќыелачак.