Район яшьләрен «ProКадры» проектында катнашырга чакырабыз

2020 елның 10 августы, дүшәмбе

Район яшьләре дәүләт хезмәте өлкәсендә яшь белгечләрне алга этәрүгә юнәлдерелгән «Ргокадра» Бөтенроссия проектында катнашырга чакырабыз. Проект шартлары буенча финалистларны федераль башкарма хакимият органнарында укыту һәм стажировка узу күздә тотыла.

Анда югары белем бирү учреждениеләре һәм һөнәри белем бирү учреждениеләре студентлары, коммерцияле һәм коммерцияле булмаган оешмаларның яшь белгечләре катнаша ала. Җиңүчеләр МДУ Дәүләт идарәсе югары мәктәбенә керү өчен тәкъдим итү хаты алачаклар.

Проект 5 этапта тормышка ашырыла:

Заявка кампаниясе. 2020 елның 1 июленнән 31 октябренә кадәр теләге булган һәр кеше рәсми сайтта катнашу өчен гариза бирә. Шулай ук социаль челтәрләрдә «#ЯидувРгоКадры» мотивация постын урнаштырырга кирәк.

Сайлап алу этабы. 2020 елның 1 ноябреннән 30 ноябренә кадәр һәр катнашучы тест, экспертлар белән онлайн-әңгәмә узачак һәм мотивацияле видеоролик җибәрәчәк. Шулай ук социаль акция яки чара үткәрү күздә тотыла.

Мәгариф блогы. 2020 елның 1-27 декабрендә онлайн-режимда төрле темалар буенча белем бирү программасы узачак: дәүләт граждан хезмәте нигезләре, нәтиҗәле дәүләт хезмәткәре, документлар әйләнеше, нәтиҗәле коммуникация күнекмәләре һ. б.

Әңгәмә. 2021 елның 11 гыйнварыннан 31 гыйнварына кадәр проектта катнашучылар финалистларны билгеләү өчен министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре белән онлайн-әңгәмә узачак.

Стажировка узу. 2021 елның 15 февраленнән 15 мартына кадәр Финалистлар федераль башкарма хакимият органнарында стажировка үтәчәкләр.

Проектта җиңүчеләр Мәскәү дәүләт университетының Югары дәүләт идарә итү мәктәбенә керү өчен РФ Яшьләр хөкүмәтләре Ассоциациясеннән тәкъдим итү хаты алачак.

Проектта катнашу бушлай, әмма катнашучылар Мәскәүдә стажировка узу вакытында яшәү, туклану һәм транспорт хезмәтләре өчен үзләре түли.

Тулырак мәгълүмат рәсми сайтта «Проект материаллары» бүлегендә урнаштырылган.