БУАДА «ТАТАРСТАНДА ЧИСТА БУЛАЧАК!» ДИП ИСЕМЛӘНГӘН ЭКОЛОГИК БӘЙРӘМ ҮТКӘРЕЛӘ

2020 елның 2 сентябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасының «Чиста булачак» төбәк яшьләр иҗтимагый оешмасы 2020 елның 5 сентябрендә Буа шәһәрендә яшәүчеләрне «Татарстанда Чиста булачак!» экологик бәйрәменә чакыра. Ул шәһәрнең Яшьләр паркында узачак. Экологик бәйрәм – интерактив, белем бирү, күңел ачу мәйданчыклары программасы, ул төрле яшьтәге аудиторияләр өчен исәпләнгән. Бу чара Татарстан халкын экологик агарту һәм табигатьне саклау өлкәсендә тормышка ашырыла торган социаль проектлар белән таныштырачаклар. Экологик бәйрәмнәр программасы буенча төрле форматтагы интерактив мәйданчыклар эшләячәк: лекторийлар, мастер-класслар, уеннар һәм бәйгеләр. Иҗади катнашучылар өчен рәсем ясау, экосумкаларны бизәү һәм икенчел чималдан эшләнмәләр ясау буенча мәйданчыклар оештырылачак.

Калдыкларны аерым җыю буенча мастер-класста теләге булган һәркем интерактив программада катнаша, шулай ук «кибет» практик уенын уза ала, аның барышында аларга «эко-сатып алу»үткәрергә кирәк булачак. Маҗаралар яратучыларны чараны оештыручылардан призлар һәм бүләкләр уйнатылган квестир көтә. Бәйрәмнең төп сәхнәсендә концерт программасы узачак. Кунаклар һәм катнашучылар яшьләр коллективлары һәм активистларның иҗади хореографик, вокал номерлары белән чыгышларын карыйячаклар. Бәйрәм кысаларында катнашучылар макулатура һәм пластикны тапшыра алачаклар, алар икенчел чимал кабул итүнең махсус пунктларына тапшырылачак. Шулай ук бәйрәм территориясендә дармарка (фримаркет) - игелекле әйберләрнең бушлай базары эшләячәк. Ярминкәнең максаты-үз хуҗасының кыйммәтен югалткан файдалы әйберләр белән алмашу. Һәм тагын бик күп-күп файдалы һәм кызыклы әйберләр!

Сезне 5 сентябрьдә Буа шәһәренең Яшьләр паркында көтеп калабыз