Милек салымнарын хәзер үк түләргә мөмкин

2021 елның 13 гыйнвары, чәршәмбе

Ел саен гражданнар үз милкендә булган мөлкәт, транспорт, милек һәм җир салымнарын түли.

Мөлкәт салымнарын түләү бурычы салым түләүченең салым түләү срогы башланганчы 30 көннән дә соңга калмыйча салым органы тарафыннан үз чиратында җибәрелергә тиешле салым хәбәрнамәсен алган көннән дә иртәрәк барлыкка килми.

Кирәк булганда, мәсәлән, теркәлү урыны буенча төрле сәбәпләр (эш сәфәре, яңа яшәү урынына күчүгә, ялга) буенча озак вакытлар булмаган очракта, бердәм салым түләү рәвешендәге салымнарны вакытыннан алда (аванс белән) түләү мөмкинлеге гамәлгә ашырылган.

Бердәм салым түләве электрон янчыкның аналогы булып тора, анда граждан ирекле һәм алдан ук (салым хәбәрнамәсе алганчы) физик затлар мөлкәтенә салым, җир салымы, транспорт салымы һәм физик затлар керемнәренә салым түләү өчен акча күчерә ала.

Акча Федераль казначылыкның тиешле счетына күчерелә һәм салым органы мондый түләүне мөстәкыйль рәвештә алып бара. Беренче чиратта түләү, әгәр физик затның шундый бурычлары булса, булган җитешсезлекләрне яисә салымнарны түләүгә юнәлдереләчәк.

Бердәм салым түләү гражданнарга милек салымнарын түләүне максималь гадиләштерә һәм түләүне башкарганда хата булу ихтималын юкка чыгара.

Бердәм салым түләүләрен ""Салымнар түләү, физик затларның иминият кертемнәре" сервисларыннан файдаланып, яки салым түләүченең шәхси кабинеты аша, "аванс акча янчыгын тулыландырырга" дигән опциядән файдаланып, санап була.  Түләү процедурасы бик гади: ФИО, ИНН һәм түләү суммасын күрсәтү дә җитә.

Бердәм салым түләү суммасын исәпләргә «Транспорт салымы калькуляторы», «Җир салымы һәм физик затлар мөлкәтенә салым календаре» онлайн-сервислары Россия Федераль салым хезмәте сайтында nalog.ru ярдәм итәчәк.

Тулырак мәгълүматны теләсә кайсы салым органында, шулай ук Россия Федераль салым хезмәтенең бердәм контакт-үзәге  8-800-222-222-222-222-222 телефоны аша алырга мөмкин.