июль, 2018 ел
сишәмбе

ТР  авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы "2017-2020 елларга ТР КФХ программасы буенча гайлә терлек фермерларын үстерү" программасы буенча  өстәмә конкурс игълан итә. Заявка һәм документларны 420014, ТР, Казан шәһәре,  Федосеевская урамы, 36 йорт, 3 кат, 309 кабинет адресы буенча кабул итә. документ һәм заявкаларны 31 июленнән 29 августына кадәр эш вакыты 9,00дан 16,00 сәг. кадәр биреп була.

Бүген Ял үзәгендә, 44нче, 223 нче номерлы Федераль законнарны һәм  "Бирҗа мәйданчыгы" системасын үтәү йөзеннән, электрон ресурслар системасында Буа районында  кече һәм урта бизнес субъектларына ярдәм итү программасы буенча укулар булып узды. Катнашучылар алдында "ТР госзаказ агентлыгы" АҖ генераль директоры урынбасары Владимир Аксенов һәм "Бирҗа мәйданчыгы"  эше буенча белгеч Максим Ипатов чыгыш ясады.

"Гармония" халыкны социаль  яктан тәэмин итү Буа комплекс үзәгенең гайлә һәм балаларга социаль  ярдәм итү бүлеге белгечләре  янгын куркынычсызлыгына багышланган "Янгын куркынычсызлыгына өйрәнү" темасына төркемле дәрес үткәрделәр.

Район электр челтәрендә график нигезендә линиядә профилактик һәм ремонт эшләре үткәрелү сәбәпле түбәндәге адреслар буенча электр белән тәэмин ителеш туктатылып торачак: