2022 елның 29 июлендә Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасында «Йөклелек һәм бала табу чорында медицина ярдәме оештыру һәм күрсәтү» темасына «кайнар линия» була.

2022 елның 27 июле, чәршәмбе

Бу Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы мәйданчыгында сәламәтлек мәсьәләләренә багышланган дүртенче «кайнар линия». Бу юлы ул хатын-кыз, гаилә тормышының иң мөһим чорларының берсенә багышланган.

Йөклелек чорында хатын-кызларга медицина ярдәменең нинди төрләре күрсәтелә, шул исәптән нинди тикшерүләр һәм караулар ешлыгы уздырылуы, планлы медицина ярдәме күрсәтү этабын билгеләү һәм йөкле хатын-кызларны акушерлык стационарларына җибәрү критерийлары нинди булуы турындагы барлык кызыксындырган сорауларга Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгы вәкилләре һәм Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары җавап бирәчәк. Моннан тыш, сез йөклелек һәм бала табу чорында катлаулыклар тууны исәпкә алып медицина ярдәме күрсәтү тәртибе буенча консультацияләр ала аласыз.

Сорауларга җавапларны Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының “кайнар линия”дән алырга мөмкин булачак 2022 елның 29 июлендә 10.00 сәгатьтән 12.00 сәгатькә кадәр 8(800)350-44-72 телефоны буенча.

Шулай ук мөрәҗәгатьләр Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасының Интернет кабул итү бүлмәсе аша түбәндәге сылтама буенча кабул ителә: https://oprt.tatarstan.ru/ipriem/message-form.htm- 2022 елның 29 июлендә 10.00 сәгатькә кадәр.