Җир корылышын уздырганда алынган мәгълүматларның дәүләт фондыннан мәгълүматларны ничек соратып алырга (ГФДЗ)?

2023 елның 31 гыйнвары, сишәмбе

Дәүләт мәгълүматлар фондыннан материаллар алу өчен «Роскадастр» ППК филиалына Татарстан Республикасы буенча җибәрергә кирәк:

• билгеләнгән рәвештәге гариза (бланк үрнәге «Роскадастр» ППК филиалының Татарстан Республикасы буенча roskadastr.tatarstan.ru «Документлар» бүлегендә рәсми сайтында урнашкан);
  • Ышанычлылык;
  • рөхсәт ителә торган документта мәгълүматтан файдалану чикләнгән мәгълүматка кертелгән Дәүләт белешмәләр фонды документларын алу хокукын бирә торган документ яисә нотариус тарафыннан расланган әлеге документның күчермәсе, әгәр соратып алына торган документта чикләнгән мәгълүматка кертелгән белешмәләр булса.

Мөрәҗәгатьтә кызыксынучы зат, кызыксынучы зат яисә аның вәкаләтле вәкиле мөрәҗәгать иткән очракта, шәхсән үзе таныклый торган документ тапшырыла.

Дәүләт торак инспекциясендә җир кишәрлекләре турындагы документларның төп нөсхәләре бар. Җир төзелеше уздыру нәтиҗәсендә алынган дәүләт мәгълүматлар фондында (ГФДЗ) сакланырга тиешле документлар исемлеге “Җир төзелеше турында” 2001 елның 18 июнендәге 78-ФЗ номерлы Федераль закон белән билгеләнгән.

Гариза бирүче нинди документлар Дәүләт  мәгълүматлар фондыннан соратырга мөмкин?

Мәгълүматларның дәүләт фондының барлык материалларын да соратып алырга мөмкин, ә җирләрне инвентаризацияләү материаллары һәм җир кишәрлекләрен ызанлау буенча җир төзелеше эшләре иң ихтыяҗлысы булып тора.

Дәүләт  мәгълүматлар фонды документларыннан һәм аларның күчермәләреннән тыш, «Роскадастр» ППК Татарстан Республикасы филиалы, теләсә кайсы кызыксынучы зат таләбе буенча, аларның Дәүләт  мәгълүматлар фондында булуы турында мәгълүмат бирә.

Дәүләт  мәгълүматлар фондының барлык материаллары һәм аларның күчермәләре мөрәҗәгать итүчеләргә бушлай бирелә.

Гаризаны нинди ысуллар белән җибәреп була?

Җир төзелешен үткәрү нәтиҗәсендә алынган мәгълүматлар дәүләт фондыннан мәгълүматны сорату өчен, сез шәхсән Казан шәһәре, Кулагин урамы, 1 йорт адресы буенча дүшәмбедән пәнҗешәмбегә кадәр 8:00 дән 17:00 гә кадәр, җомга көнне - 15:45 кә кадәр мөрәҗәгать итә аласыз яисә үз гаризасыгызны GFDZ_RT16.kadastr.ru электрон почтасына җибәрә аласыз.

Сораулар килеп чыкканда, сез: (843)514-90-77 (доб) телефоны буенча шалтырата аласыз. 2237, 2158, 2105).