2024 елның 8 августына Татарстан Республикасы территориясендә гадәттән тыш хәлләр килеп чыгуның көндәлек оператив фаразы

2024 елның 7 августы, чәршәмбе

2024 елның 8 августында Татарстан Республикасы территориясендә һәм Казан шәһәрендә урыны белән көтелә:

- төнлә һәм иртән томан;

- көндез дә, кичен дә яшенле яңгыр, җилнең көчәюе секундына 15-18 метрга җитә, боз явуы ихтимал.

Казан буенча:

Алмашынучан болыт.

Төнлә явым - төшемсез, кайбер районнарда томан.

Көндез урыны белән кыска вакытлы яңгыр, яшен.

Җил төньяктан, төньяк-көнчыгыштан 4-9 м/с, яшен вакытында кыска вакытлы көчәю 15-18 м/с.

Төнлә һаваның минималь температурасы +14..+16˚.

Көндез максималь температура +24..+26˚.

Идел алды һәм Көнбатыш Кама алды буенча (Кайбыч, Югары Ослан, Апас, Кама Тамагы, Чүпрәле, Буа, Тәтеш, Зеленодольск, Биектау, Лаеш, Питрәч, Әтнә, Арча, Балтач, Саба, Теләче, Балык Бистәсе, Кукмара, Мамадыш муниципаль районнары):

Алмашынучан болыт.

Урыны белән кыска вакытлы яңгыр, яшен, боз явуы ихтимал.

Төнлә һәм иртән аерым районнарда томан.

Төнлә һаваның минималь температурасы +13..+16˚.

Көндез максималь температура +22..+26˚.