Килдураз авылында яшәүче Альберт Гыйләҗев Бөек Ватан сугышы елларында хәбәрсез югалган әтисенең каберен эзләп таба.

2018 елның 22 октябре, дүшәмбе

75 елдан соң Кызыл Армия солдатының улы, Килдураз авылында яшәүче Альберт Гыйлаҗев әтисенең каберен тапты. Гыйләҗев Заһретдин Гыйлаҗетдин улы Смоленск өлкәсендә җирләнгән. Шимбә көнне, 20 октябрь көнне Килдураз авыл җирлеге зиратында 1943 елда вафат булган Кызыл Армия солдаты рухына багышлап искә алу догасы үтте. Альберт Захретдин улы Черки-Кильдураз авылындагы әнисе каберенә Смоленщиннар кабереннән җир алып кайтты.
Чарада Буа муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе урынбасары Лилия Садретдинова, Буа һәм Чүпрәле районнары хәрби комиссары Радик Төхфәтуллин, Буа туган якны өйрәнү музее директоры Люция Әхмәтҗанова, Р. З. Сәгъдиевш мәктәбкенең яшь армиячеләре, Килдураз авыл җирлеге халкы һәм "Россия-РТР"телеканалының төшерү төркеме катнашты.