Буа шәһәрендә ыргыту авиамодельләрен эшләтеп җибәрү буенча зона шәхси - команда ярышлары узды

2019 елның 2 декабре, дүшәмбе

Буа шәһәренең "Яшьлек" спорт комплексы базасында, мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар арасында, ыргыту авиамодельләрен эшләтеп җибәрү буенча зона шәхси - команда ярышлары узды. Ярыш нәтиҗәләре буенча "Модель очышының ераклыгы" номинациясендә Чүпрәле районыннан Ильяс Мәхмүтов 1 урынны алды. 2 урын – Буадан Булат Сөләймановта, 3 урынга Апас районыннан Айназ Фәйзуллин лаек. "Модель очышының төгәллеге" номинациясе: 1 урын Илнар Бәширов, Буа шәһәре. 2 урын-Илназ Зәйнуллин, Апас. 3 урын-Эвелина Борисова, Чүпрәле.  "Очучы канат" номинациясе: 1 урында- Буа районы командасы, 2 урында - Кайбыч районы командасы,  3 урында - Апас районы командасы.       Команда ярышлары нәтиҗәләре буенча: 1 урынны - Буа районы командасы яулады,  2 урын - Чүпрәле районы командасында, ә  3 урынга - Апас районы командасы чыкты. Котлыйбыз!