Балигъ булмаган балалар өчен салымнарны ата-аналар түли.

2021 елның 16 апреле, җомга

Милек салымнарын түләүчеләр дип теләсә кайсы яшьтәге, мөлкәткә милек хокукына ия физик затлар таныла.

Салым түләүчеләр салымны түләү бурычын мөстәкыйль башкарырга тиеш.

Ата-аналар (уллыкка алучылар, опекуннар, попечительләр), салым салына торган мөлкәте булган балигъ булмаган балаларның законлы вәкилләре буларак, салымнар түләү бурычларын үтиләр.

Салымнар буенча бурыч түләү өчен квитанцияне теләсә кайсы салым органында, яисә КФҮнең теләсә кайсы бүлегендә алырга мөмкин.

Балигъ булмаган затның (ата-анасының, уллыкка алучының, опекунның, попечительнең) законлы вәкиленә керү мөмкинлеге алу өчен теләсә кайсы салым органына яисә КФҮнең аның вәкаләтләрен раслаучы документлар белән һәм бала туу турында таныклык белән теләсә кайсы бүлегенә мөрәҗәгать итәргә кирәк.

Мөлкәт салымнарын киләсе ысуллар белән түләргә мөмкин:

- "Физик затлар салымы" мобиль кушымтасы аша,

- Физик затлар өчен салым түләүченең шәхси кабинетында, Россия ФНС сайтында nalog.gov.ru;

- "Физик затларның милек салымнарын түләү һәм НДФЛ" сервисы ярдәмендә Россия Федераль салым хезмәте сайтында;

- түләү терминаллары, банклар һәм почта бүлекләре аша.