Буалылар иң яхшы хуҗалыклар, фермер хуҗалыклары башлыклары исеменә конкурста җиңүчеләр һәм гаризалар саны буенча алда бара.

2021 елның 30 апреле, җомга

Татарстанда агросәнәгать комплексында хуҗалык итүнең кече рәвешләрен үстерү буенча иң яхшы крестьян (фермер) хуҗалыклары, авыл җирлекләре башлыкларын, авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативы рәисләрен һәм шәхси ярдәмче хуҗалыкларны сайладылар, дип хәбәр итә ТР авыл хуҗалыгы министрлыгы.

Конкурска кертелгән 191 катнашучының 100е грантка ия булды. Шулай итеп, 25 хуҗалык, Иң яхшы крестьян (фермер) хуҗалыгы башлыклары дип танылды, 40 кеше – иң яхшы авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативлары рәисләре, 10 кеше – иң яхшы авыл җирлеге башлыклары, 25 кеше-республиканың агросәнәгать комплексында хуҗалык итүнең кече формаларын үстерү буенча иң яхшы авыл җирлеге башлыклары.

Иң күп гаризалар Азнакай, Буа (5әр җиңүче) һәм Кукмара районнарында (4 җиңүче). Грант ияләренең тулы исемлеге-Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының рәсми сайтында.

Буалылар арасында бу:

- Вәгыйз Миначев - «Татарстан Республикасының иң яхшы шәхси ярдәмче хуҗалыгы»,

- Петр Лапшин һәм Фәнис Шәрәфетдинов - «Татарстан Республикасының иң яхшы крестьян (фермер) хуҗалыгы башлыгы»,

- Ринат Гайнетдинов ("Луч" АХКСЫ) - «Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативының иң яхшы Рәисе»,

- Зөбәйдә Мөхәммәтҗанова (Исәк авыл җирлеге) - «Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексында кече хуҗалыкларны үстерү буенча иң яхшы авыл җирлеге башлыгы».

Котлыйбыз!!!